Oblasť Žitného ostrov je bohatá aj na liečivé termálne vody. Termálne kúpaliská ponúkajú možnosti kúpania a zábavy vo vode celoročne a najmä v zimných mesiacoch je kúpanie v horúcej vode príjemným „osviežením“. Okolie termálnych kúpalísk ponúka mnoho príležitostí na cykloturistiku, turistiku, jazdu na koňoch alebo splavy.

Relax a zábava v termálnej vode

Image

Spoznaj Malý a Mošonský Dunaj aktívnou zábavou formou Geocashingu. V Szigetköz sa nachádza 5 túr, 5 cyklotrás, 5 splavov, vytvorili špecialisti a ponúka vám vela informácii o kraji. Po celom Szigetköz sme schovali malé krabičky (poklady) ktoré pre nezainteresovaných prídú ako malé dózy pre jedlo. Snažili sme sa tie krabičky schovať na miesta čo sú z určitého hladiska významné a väčšinou je obklopený krásnou prírodou.

GEOCASHING

Aj na druhej strane Dunaja sa v okolí Maláho Dunaja nachádzajú tajné skrýše, ktore Vás pri ich hladaní a objavovaní prevedú zaujímavými známymi aj menej známymi miestamy. Zaujímavá je napríklad spoznávacia  séria "Okolie Malého Dunaja".

Kedže sa jedná o zelenú hru, prosím ťa nerob žiadnu škodu v prírode, pretože cielom je zanechať krásnu prírodu a obyvateľný svet a aby ste poznali viac takých krásnych miest.Prosíme ťa aby si tie krabičky nechal/nechala na mieste a presne tak ich schovaj ako tam boli zložené nech aj ostatným robí takú istú radosť hladanie pokladov ako pre teba.

Imagewww.skhu.eu
„Obsah tohto portálu nepredstavuje oficiálne stanovisko Európskej únie.“